“Пропускаш 100% от ударите, които не направиш” – казва един английски цитат, приписван на хокеиста Уейн Гретски (Wayne Gretzky).
Звучи страхотно… по време на тренировка. Защото на тренировка най-лошото, което може да стане, е да не уцелиш.
В реалната игра обаче е различно. Там залозите са много по-големи и необмислените удари могат да доведат до загуба.
Майкъл Джордан стреляИ все пак “в реалната игра” има хора, които си позовляват да рискуват загуба. Като баскетболната легенда Майкъл Джордан:
Пропуснал съм над 9000 изстрела в моята кариера. Изгубил съм близо 300 игри. 26 пъти са ми поверявали решаващия изстрел за играта и съм пропускал. Провалял съм се отново и отново и отново в живота си.
С допълнителен доход имате възможност да печелите повече пари
Днешният материал е от гост-автор Теодора Дончева. Теди има свой блог за здраве и лични финанси – zdravduh.com . Публикувам материала с леки редакции от мен, а оригиналът е тук.Вашите материали и читателски истории изпращайте на kadebg @ abv . bg със заглавие ИСТОРИЯ.
Срещала съм най-различно отношение към парите и винаги ми е било интересно да изслушвам мненията на различни хора. В отношението си към работата, хората се делят на три основни групи:
1) Има хора, които вярват, че е нужно да работят много и едва ли не е въпрос на чест постоянно да си зает, ангажиран и стресиран, за да покажеш колко сериозно се бориш с живота. Те държат на професията си и се гордеят с нея.
Днешният материал е от Золтан Литковский. За контакти и въпроси към автора – zoltanlitkovskiy @ gmail.com. Материалът е с леки редакции от мен; оригиналът може да изтеглите оттук (.doc).
Вашите материали и читателски истории изпращайте на kadebg @ abv . bg със заглавие ИСТОРИЯ.
Живееш в 21 век. Мислиш си, че живееш в съвременно общество, в един модерен свят с уредена (или не дотам) социална политика; че имаш социални придобивки; плащаш си осигуровки с надеждата, че някога ще имаш пенсия, заслужена почивка и охолен живот.
*Днешният материал е широко базиран на книгата “Влиянието: психология на убеждаването” от проф. Робърт Чалдини. [Influence: the psychology of persuasion, Robert Cialdini] Използван е текст от книгата в свободен превод, примесен с коментари от моя страна.
Основен мотив при Чалдини е следната теория. Хората имат «вградени» модели на поведение, които са несъзнателни. Те са много силни и това ги прави удобен инструмент за манипулация. Дори да съзнавате, че някой използва заложените модели, пак е много трудно да ги нарушите.